Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een browser zoals Microsoft Edge of Google Chrome te gebruiken.
OpgelostHp CM1312nfi MFP zwarte lijnen als ik iets afprint
Dit kan 2 oorzaken hebben :
* bevuild binnenwerk (vaak moeilijk om alle delen van het binnenwerk te bereiken en te reinigen - gespecialiseerde technieker nodig om de printer tot in zijn ingewanden open te leggen, tenzij je een wonder bent met specifieke schroevendraaiers en dies meer ... en veel overzicht hebt om het nadien terug in elkaar te zetten ... enkel doen als je absoluut zeker bent !)
* beschadigde fuser : dit kan je makkelijk vaststellen door de drumkit eruit te halen, de afsluitklep die de (meestal hel groene) fuserrol bedekt wat open te duwen en visueel de rol te inspecteren. Waarschijnlijk zie je daar het spiegelbeeld van die strepen. Die rol kan je NIET reinigen met vod of wat dan ook - slechts één oplossing : de drumkit (vaak combinatie drum en toner) integraal vervangen.
het is een drumkit vaan 123Inkt,
Ik denk dat het het best is dat ik de zwarte vervang door een originele want het is enkel de zwarte waar ik op de rol dezelfde lijnen terug vind als op mijn papieren…
Ik hou je op de hoogte als ik de originele erin heb
Bedankt in ieder geval voor de replay
Dit is typisch 'detoriatie' (achteruitgang) van een drum die licht heeft gezien ... als het vervangen door een originele soelaas biedt is het volgens mij niet zozeer of het nu een originele is dat het verschil maakt, maar gewoon het feit dat het een nieuwe, een andere, onbeschadigde is ... 123inkt of HP origineel maakt volgens mij geen centje verschil. Maar je kan er natuurlijk voor opteren veilig te spelen als je dat wil ... hoop dat het je alleszins succes oplevert.
ondertussen heb ik de zwarte toner vervangen en de lijnen zijn bijna allemaal weg.Nu heb ik de kleur toners besteld.... benieuwd naar het resulaat….
word vervolgt
Bedankt voor feedback, laat ons iets weten over je ervaring met de kleurtoners maar ik veronderstel dat het probleem toch wel duidelijk is geworden, en dus opgelost is. Graag bevestiging van zodra je meer weet.
Deze site maakt gebruik van cookies om de inhoud te personaliseren, jouw ervaring aan te passen en om je ingelogd te houden als jij je registreert.
Door deze site te blijven gebruiken, stem je in met ons gebruik van cookies.